Deprecated: mysql_escape_string(): This function is deprecated; use mysql_real_escape_string() instead. in /home/maspa/domains/tic.mk.ua/public_html/ukr/engine/classes/mysqli.class.php on line 150 Парки та заповідники
Отдых и туризм в Николаеве
Базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

Національний природний парк "Білобережжя Святослава" (Кінбурнська коса)

Кінбурнська коса
Кінбурнська коса - унікальний природний комплекс нижньодніпровських пісків, що складається з мозаїки піщаних степів, сагових лісових гайків, різноманітних водно-болотних угідь та штучно створених соснових насаджень.

Не так давно регіональний ландшафтний парк "Кінбурнська коса" придбала статус національного природного парку "Білобережжя Святослава", що посилює його природоохоронне і рекреаційне значення як природного унікального комплексу степової зони України.

Кінбурнська коса - так назвали турки довгу косу (півострів), що розділяє Дніпровсько-Бузький лиман і Ягорлицька затока. Назва походить від тюркського - волосся і - мис (кілбурн). Ще в давні часи біля неї проходив найважливіший морський торговий шлях. Яскраві історичні сторінки, пов'язані з Кінбурнською косою, дійшли до нас у вигляді красивих і величних легенд.

"Рацинска дача" - державний заповідник національного значення.


alt

У травні 1813 року граф Скаржинский вертається додому у свій маєток Трикрати та з цього часу цілком присвячує себе лісівництву. Досвіду лісорозведення в степовій зоні південної України тоді зовсім не було, в успіх подібного підприємства ніхто не вірив. Ліс nід Херсоном або Одесою? Так у чи здоровому ви розумі, пане? Так говорили йому багато землевласників, що подовгу хазяювали в Причорномор'ї. Скаржинскому було подвійно важко, тому що він не мав навіть фахової освіти. На початку його переслідувало чимало невдач. Проте , діючи методом проб і помилок, він добився - таки свого: у пекучих степах всупереч усьому зазеленіли молоді лісопосадки. За 4 десятиліття під керівництвом Скаржинского в голих безводних місцях розведене більш 400 гектарів лісу, створене більш сорока ставків!


Історико-археологічний заповідник "Ольвія"    Ольвія (грец. Olbía), античне рабовласницьке місто- держава, що перебувала на правом берегу Бугского лиману. Місто Ольвія існувало майже тисячу років - з 6 в. до н.е. по 4 в.н.е.- і була залишена греками по невідомих причинах. Пізніше, коли турки стали будувати міцність Очаків, вони розібрали все місто (!) на будівельний матеріал. І все-таки залишилося багато чого, що лежить у землі й чекає своєї години. У результаті природних катаклізмів частина Ольвії, а це близько 35 метрів міської території, виявилася зануреної в Лиман. Як уважають археологи, викопана приблизно 1\80 частина міста, усе інше ще треба "дістати" із глибини століть.

Регіональний ландшафтний парк Тилігульський


                                                                                                                                                                        
                                                                                                                                                                           

Тилігульський регіональний ландшафтний парк - ландшафтний парк, розташований на західному узбережжі Тилігульського лиману в межах Одеської  області України. Парк створений у 1997 році, його площа становить 13 954 га. Приводом для створення парку послужило те, що Тилігульський лиман є одним з небагатьох водно-болотних угідь, де збереглися природні морські ландшафти.


Острів Березань


Березань - острів таємниць і загадок. Він привертає увагу не тільки туристів, але й учених - археологів, істориків, геологів, географів. Його ще називають островом лейтенанта Шмидта. Тут 6 березня 1906 року по вирокові царського суду були розстріляні командуючий революційною ескадрою повсталого Чорноморського флоту лейтенант Петро Петрович Шмидт і керівники повстання на крейсері "Очаків ". В 1968 році на найвищій крапціпівденного краю острова Березань  за проектом молодих архітекторів, спорудять оригінальний монумент П.П.Шмидту і його соратникам. Він складається з 16-метрових залізобетонних стел, розташованих відносно один одного на 120 градусів. При підході до острова з будь-яких напрямків він виглядає як один величезний, наповнений вітром вітрило - символ морської стихії, мужності й стійкості моряків.
Региональный ландшафтный парк «Приiнгульский»


Ландшафтний парк "Пріінгульскій" офіційно народився в 2007 році. Хоча природа створила цю унікальну за своєю красою землю вже давним-давно. Геологічний вік тутешніх скель - більше двох мільярдів років! Горбкуваті степові простори часто-густо порізані синіми стрічками річок - Інгул, Березівка, Сагайдак, розкреслені рукавами Софіївського водосховища. Пахучі трави неорані луки, де всі рослини - ендеміки, багато хто з них рідкісні і занесені до Червоної книги ...

 

 

 

 

 


Національний природний парк "Бузький Гард"


"Бузький Гард" - Національний природний парк на північному заході Миколаївської області України. Парк охоплює річкову долину Південного Бугу і каньйоноподібні долини його приток - Великий Корабельної, Бакшали, Мертвоводу. Простягається на 70 км від південної частини Первомайська до с. Олександрівка Вознесенського району. Для створення тут унікального ландшафту природа невтомно працювала мільйони років, тому Національний природний парк "Бузький Гард" в 2008 році заслужено став переможцем всеукраїнської акції «7 чудес України».

У долині Південного Бугу між селами Мигія та Олександрівка в межах парку знайдено 98 археологічних пам'яток. Вони мають велику наукову цінність і представляють неперервний хронологічний ряд від палеоліту (30 тис. років до н.е.) до часів формування слов'янського етносу.