Отдых и туризм в Николаеве
Базы отдыха, санатории, гостиницы, музеи, театры Николаева

ТІЦ Миколаїв » Новини » Залучайтеся до святкування Дня Європи у Миколаєві! Ми – європейська нація!

Залучайтеся до святкування Дня Європи у Миколаєві! Ми – європейська нація!

 
День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується. Це день спільних цінностей та різноманіття усіх націй нашого континенту.

В Україні День Європи відзначається щороку у кожну третю суботу травня, починаючи з 2003 року. Саме тоді це свято було офіційно встановлене у нашій державі «…враховуючи стратегічний курс України на європейську інтеграцію…» згідно з Указом Президента України «Про День Європи» від 19 квітня 2003 р. № 339/2003.

Відзначення цього свята в Україні - це важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи. У цей день ми шануємо наші спільні цінності, спільну історію та, що найголовніше, наше спільне майбутнє.

В Європі також є свято з аналогічною назвою, яке відзначається 9 травня. Воно вважається Днем народження Європейського Союзу. Саме у цей день у 1950 році міністр закордонних справ Франції Роберт Шуман виступив із закликом до об’єднання післявоєнних європейських держав для їх розвитку та добробуту в майбутньому. Промова політика стала першим кроком на шляху до об’єднаної Європи. Європейський Союз затвердив 9 травня як День Європи на саміті в Мілані 1985 р., вирішивши увічнити день проголошення Декларації Шумана.

Сьогодні День Європи, разом з єдиною валютою (євро), прапором і гімном, є символом ЄС як політичної сили.

З 1997-98 років до святкування Дня Європи залучилися країни-кандидати на членство в ЄС. У цих країнах святкові заходи, які проходять у рамках Дня Європи, вже мають певне політичне забарвлення і спрямовані на формування громадської думки стосовно підтримки державної політики вступу до Європейського Союзу. Головною подією в рамках святкування Дня Європи у більшості країн є культурно-розважальна програма, яка в різних країнах має форму художнього шоу, гала-концерту або карнавалу і проходить на центральній вулиці (площі) столиці. Участь у концертних заходах беруть як місцеві художні колективи та актори, так і запрошені з країн-членів ЄС. Головними організаторами святкових заходів виступають делегації ЄК та інформаційні центри ЄС у країнах-кандидатах. Державні органи влади, громадські та неурядові організації надають сприяння у проведенні Дня Європи.

Україна єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії, Туреччині, Хорватії).

День Європи є ще однією нагодою для українців нагадати іншим і підтвердити, що українці – європейська нація. За час, що минув від першого Дня Європи в Україні, це свято стало настільки популярним у країні, що його без перебільшення можна назвати частиною сучасного формування національної самобутності українців.

Головною метою відзначення в Україні Дня Європи є:
- формування позитивної громадської думки щодо євроінтеграційного курсу України;
- ознайомлення якомога ширшого кола громадськості з європейськими цінностями та традиціями;
- популяризація загального європейського культурного надбання серед громадськості, зокрема, молоді;
- залучення населення регіонів України до діяльності, пов’язаної з інтеграцією країни до ЄС.

План святкування днів Європи в Миколаєві у 2010 році:

28.04.10 - Засідання Прес-клубу ринкових реформ на тему: «Європейський рік боротьби з бідністю та соціальною ізоляцією».

13.05.10 – Круглий стіл на тему: «Діалог влади та громадськості як вирішальний фактор на шляху до європейської інтеграції України».

14.05.10 – Засідання Клубу інтелектуальних ігор, присвячене аспектам українсько-європейських відносин в Національному університеті кораблебудування ім. Макарова.

16.05.10 – Організація Європейського майданчика у дитячому містечку «Казка» з гала-концертом національних колективів художньої самодіяльності та артистів.

16 - 23.05.10 - Обласний етап Всеукраїнської благодійної акції «Серце до серця» щодо допомоги дітям з різними вадами. Акція ініційована молодіжною громадою республіки Польща, та знайшла свою підтримку в Україні. Під час проведення акції у всіх районах і містах Миколаївської області будуть проходити масові видовищні культурологічні та спортивні заходи.

18.05.10 – Організація та проведення Всеукраїнської науково-методичної конференції молодих науковців «прикладна лінгвістика 2010: проблеми і вирішення».

19.05.10 – Круглий стіл «Європейський вимір України», присвячений інтеграції України до ЄС в Миколаївському державному аграрному університеті.

19.05.10 – в МДУ ім. В. Сухомлинського:
• Ділова гра «Модель саміту «Україна - ЄС - НАТО» (Інститут історії та права);
• Круглий стіл на тему - «Україна на шляху до Європи: труднощі, проблеми, перспективи»;
• Конкурс студентських стінних газет «Європа очима молодого покоління»;
• Кураторські години присвячені Дню Європи

21.05.10 – Фестиваль європейських культур «Подорож Європою за 80 хвилин» в Обласній бібліотеці для дітей ім. В.Лягіна.

Спільний Інтернет-проект «Інтелектуальні ігри євроерудитів» управління культури Миколаївської облдержадміністрації та Кривоозерської райдержадміністрації.

22.05.10 – Етно-форум «Європейські національні традиції та традиції народів України» в Обласній універсальній науковій бібліотеці імені О. Гмирьова при участі Ради національних товариств Миколаївської області.

Проведення Європейського параду на головній вулиці м. Миколаєва – Миколаївський осередок Всеукраїнської молодіжної організації «Європейська молодь України».
 
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватися або зайти на сайт під своїм іменем.

Інші новини:

  • Запрошуємо на міжрегіональний туристичний форум «Чернігівщина туристична - ...
  • Міжнародний День Землі
  • Виставка UITT «Україна - Подорожі та Туризм»
  • Лазер - клуб "Lider+"
  • Перший міжнаціональний турнір з міні-футболу